Produkte > SIEMENS > 3RP2505-1BW30
3RP2505-1BW30
3RP2505-1BW30 SIEMENS
SIRIUS-TIMERS-EN.pdf
Hersteller: SIEMENS
Category: Analogue Timers
Description: Automation module: timer; 0,05s÷100h; DPDT; 250VAC/3A; 12÷240VDC
Mounting: for DIN rail mounting
Operating temperature: -25...60°C
Electrical connection: screw terminals
Type of automation module: timer
Number of pins: 2
Supply voltage: 12...240V AC; 12...240V DC
Number of operation modes: 27
Counting range: 0,05s...100h
Output 1 electrical parameters: 250V AC / 3A
Kind of output: DPDT
IP rating: IP20
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RP2505-1BW30 SIEMENS
Category: Analogue Timers, Description: Automation module: timer; 0,05s÷100h; DPDT; 250VAC/3A; 12÷240VDC, Mounting: for DIN rail mounting, Operating temperature: -25...60°C, Electrical connection: screw terminals, Type of automation module: timer, Number of pins: 2, Supply voltage: 12...240V AC; 12...240V DC, Number of operation modes: 27, Counting range: 0,05s...100h, Output 1 electrical parameters: 250V AC / 3A, Counter operation modes: delayed switching on and off controlled by contact S; delayed switch-off controlled by contact S; star delta, Kind of output: DPDT, IP rating: IP20.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RP25051BW30 3RP25051BW30 Hersteller : Siemens 2c447704b4fc93be75eafe29e43f219864fc0df3.pdf Description: RELAY TIME DELAY 100HR 3A 250V
Function: Programmable (Multi-Function)
Circuit: DPDT (2 Form C)
Termination Style: Screw Terminal
Voltage - Supply: 12 ~ 240VAC/DC
Contact Rating @ Voltage: 3A @ 250VAC
Relay Type: Mechanical Relay
Timing Adjustment Method: Screwdriver Slot
Timing Initiate Method: Input Voltage
Part Status: Active
auf Bestellung 31 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
auf Bestellung 5 Stücke:
3RP2505-1BW30 3RP2505-1BW30 Hersteller : SIEMENS 2553947.pdf Description: SIEMENS - 3RP2505-1BW30 - Zeitrelais, 240 V, 0.05 s, 360000 s, DPDT, 3 A
tariffCode: 85364900
Zeit, min.: 0.05
rohsCompliant: YES
Zulassungen & Normen: CE, CSA, UL
Relaisanschlüsse: Schraubbar
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kontaktstrom: 3
usEccn: EAR99
Eingangsspannung, nom.: 240
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: 240
Relaismontage: DIN-Schiene
Zeit, max.: 360000
Zeiteinstellung: -
Produktpalette: -
productTraceability: No
Kontaktkonfiguration: DPDT
Kontaktspannung V AC: 240
SVHC: No SVHC (08-Jul-2021)
auf Bestellung 1 Stücke:
3RP25051BW30 Hersteller : Siemens Wireless Modules 2c447704b4fc93be75eafe29e43f219864fc0df3.pdf Time Delay Relay 12 to 240VDC 12 to 240VAC 5A DPDT( (22.5mm 91.6mm 100mm)) DIN Rail
auf Bestellung 5 Stücke: