Produkte > SIEMENS > 3RP2505-1AW30
3RP2505-1AW30
3RP2505-1AW30 SIEMENS
SIRIUS-TIMERS-EN.pdf
Hersteller: SIEMENS
Category: Analogue Timers
Description: Automation module: timer; 0,05s÷100h; SPDT; 250VAC/3A; 12÷240VDC
Mounting: for DIN rail mounting
Operating temperature: -25...60°C
Electrical connection: screw terminals
Type of automation module: timer
Number of pins: 1
Supply voltage: 12...240V AC; 12...240V DC
Number of operation modes: 13
Counting range: 0,05s...100h
Output 1 electrical parameters: 250V AC / 3A
Counter operation modes: delayed switching on; delayed switch-off controlled by contact S
Kind of output: SPDT
IP rating: IP20
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RP2505-1AW30 SIEMENS
Category: Analogue Timers, Description: Automation module: timer; 0,05s÷100h; SPDT; 250VAC/3A; 12÷240VDC, Mounting: for DIN rail mounting, Operating temperature: -25...60°C, Electrical connection: screw terminals, Type of automation module: timer, Number of pins: 1, Supply voltage: 12...240V AC; 12...240V DC, Number of operation modes: 13, Counting range: 0,05s...100h, Output 1 electrical parameters: 250V AC / 3A, Counter operation modes: delayed switching on; delayed switch-off controlled by contact S, Kind of output: SPDT, IP rating: IP20.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RP25051AW30 3RP25051AW30 Hersteller : Siemens 192b5be1f1630591f21e69dc243faca3524dad0d.pdf Description: RELAY TIME DELAY 100HR 3A 250V
Function: Programmable (Multi-Function)
Circuit: SPDT (1 Form C)
Termination Style: Screw Terminal
Voltage - Supply: 12 ~ 240VAC/DC
Contact Rating @ Voltage: 3A @ 250VAC