Produkte > SIEMENS > 3RQ30522SM30
3RQ30522SM30
3RQ30522SM30 Siemens
3a2f74a12fc2fd5b4bbf16efceb8f4cc9e78e4d6.pdf
Hersteller: Siemens
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 2A 24V
Mounting Type: DIN Rail
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Spring Terminal
Approval Agency: CE, CSA, DNV, EAC, RCM, UL
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 30VDC - Max
Operate Time: 0.2 ms
Release Time: 0.3 ms
Load - Max Switching: 60W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RQ30522SM30 Siemens
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 2A 24V, Packaging: Box, Features: Lighted Indicator, Mounting Type: DIN Rail, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Spring Terminal, Approval Agency: CE, CSA, DNV, EAC, RCM, UL, Relay Type: General Purpose, Coil Type: Non Latching, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 30VDC - Max, Operate Time: 0.2 ms, Release Time: 0.3 ms, Load - Max Switching: 60W.
Weitere Produktangebote 3RQ30522SM30
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RQ30522SM30 3RQ30522SM30 Hersteller : Siemens 3RQ30522SM30_datasheet_en-3287688.pdf Industrial Relays OUT CPLR W/SS OUT, 24VDC, 2A AT 30VDC