Produkte > SIEMENS > 3RQ30532SG30
3RQ30532SG30
3RQ30532SG30 Siemens
3ba0c09433070348a181cad10c986073baac008f.pdf
Hersteller: Siemens
Description: RELAY GEN PURP SPST 3A 110-230V
Features: Lighted Indicator
Packaging: Box
Mounting Type: DIN Rail
Coil Voltage: 110 ~ 230VAC/DC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Spring Terminal
Approval Agency: CCC, CSA, EAC, UL
Relay Type: General Purpose
Coil Type: Non Latching
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 3 A
Switching Voltage: 30VDC - Max
Operate Time: 3 ms
Release Time: 10 ms
Load - Max Switching: 90W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RQ30532SG30 Siemens
Description: RELAY GEN PURP SPST 3A 110-230V, Features: Lighted Indicator, Packaging: Box, Mounting Type: DIN Rail, Coil Voltage: 110 ~ 230VAC/DC, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Spring Terminal, Approval Agency: CCC, CSA, EAC, UL, Relay Type: General Purpose, Coil Type: Non Latching, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 3 A, Switching Voltage: 30VDC - Max, Operate Time: 3 ms, Release Time: 10 ms, Load - Max Switching: 90W.
Weitere Produktangebote 3RQ30532SG30
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RQ30532SG30 3RQ30532SG30 Hersteller : Siemens 3RQ30532SG30_datasheet_en.pdf Industrial Relays OUT CPLR W/SS OUT,110230VAC/DC,3A@30VDC