Produkte > SIEMENS > 3RQ30551SM30
3RQ30551SM30
3RQ30551SM30 Siemens
b02a0e5011a92410ad7e6081786dbf2d5550b7a4.pdf
Hersteller: Siemens
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 24V
Mounting Type: DIN Rail
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 5 A
Switching Voltage: 30VDC - Max
Operate Time: 0.2 ms
Release Time: 0.3 ms
Part Status: Active
Approval Agency: CCC, CSA, EAC, UL
Load - Max Switching: 150W
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RQ30551SM30 Siemens
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 24V, Packaging: Box, Features: Lighted Indicator, Mounting Type: DIN Rail, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Screw Terminal, Relay Type: General Purpose, Coil Type: Non Latching, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 5 A, Switching Voltage: 30VDC - Max, Operate Time: 0.2 ms, Release Time: 0.3 ms, Part Status: Active, Approval Agency: CCC, CSA, EAC, UL, Load - Max Switching: 150W.
Weitere Produktangebote 3RQ30551SM30
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RQ30551SM30 3RQ30551SM30 Hersteller : Siemens 3RQ30551SM30_datasheet_en.pdf Industrial Relays OUT CPLR W/SS OUT, 24VDC, 5A AT 30VDC