Produkte > SIEMENS > 3RT12656AP36
3RT12656AP36
3RT12656AP36 Siemens
1c22366cf2e67807e80bd867cf78fb3ce867b1ad.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR VAC S10 265A 220-240V
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 220 ~ 240VAC/DC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 265 A
Switching Voltage: 1000VAC - Max
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RT12656AP36 Siemens
Description: CONTACTOR VAC S10 265A 220-240V, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail, Coil Voltage: 220 ~ 240VAC/DC, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 265 A, Switching Voltage: 1000VAC - Max.
Weitere Produktangebote 3RT12656AP36
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RT12656AP36 3RT12656AP36 Hersteller : Siemens 3RT12656AP36_datasheet_en-3288100.pdf Contactors - Electromechanical CONTACTOR VAC S10 265A 220-240V 3P BAR