Produkte > SIEMENS > 3RT1265-6AS36
3RT1265-6AS36
3RT1265-6AS36 Siemens
6eb2175918c15125e2d0e99701e98ace1a099aa9.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR VAC S10 265A 500-550V
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 500 ~ 550VAC/DC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 265 A
Switching Voltage: 1000VAC - Max
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RT1265-6AS36 Siemens
Description: CONTACTOR VAC S10 265A 500-550V, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail, Coil Voltage: 500 ~ 550VAC/DC, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 265 A, Switching Voltage: 1000VAC - Max, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote 3RT1265-6AS36
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RT12656AS36 3RT12656AS36 Hersteller : Siemens 6eb2175918c15125e2d0e99701e98ace1a099aa9.pdf Description: CONTACTOR VAC S10 265A 500-550V
Coil Voltage: 500 ~ 550VAC/DC
Produkt ist nicht verfügbar
3RT12656AS36 3RT12656AS36 Hersteller : Siemens 3RT12656AS36_datasheet_en-3288188.pdf Contactors - Electromechanical CONTACTOR VAC S10 265A 500-550V 3P BAR