Produkte > SIEMENS > 3RT1265-6AV36
3RT1265-6AV36
3RT1265-6AV36 Siemens
59cf13e10c16a544496f50a494c3af91c305ed3e.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR VAC S10 265A 380-420V
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 380 ~ 420VAC/DC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 265 A
Switching Voltage: 1000VAC - Max
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RT1265-6AV36 Siemens
Description: CONTACTOR VAC S10 265A 380-420V, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail, Coil Voltage: 380 ~ 420VAC/DC, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 265 A, Switching Voltage: 1000VAC - Max, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote 3RT1265-6AV36
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RT12656AV36 3RT12656AV36 Hersteller : Siemens 59cf13e10c16a544496f50a494c3af91c305ed3e.pdf Description: CONTACTOR VAC S10 265A 380-420V
Coil Voltage: 380 ~ 420VAC/DC
Produkt ist nicht verfügbar
3RT12656AV36 3RT12656AV36 Hersteller : Siemens 3RT12656AV36_datasheet_en-3287901.pdf Contactors - Electromechanical CONTACTOR VAC S10 265A 380-420V 3P BAR