Produkte > SIEMENS > 3RT1265-6NB36
3RT1265-6NB36
3RT1265-6NB36 Siemens
9b9aab280de140d9de7f9d3c4be891bc29d20312.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR VAC S10 265A 21-27V 3P
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 21 ~ 27.3VAC/DC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 265 A
Switching Voltage: 1000VAC - Max
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RT1265-6NB36 Siemens
Description: CONTACTOR VAC S10 265A 21-27V 3P, Packaging: Box, Features: Auxiliary Contacts, Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail, Coil Voltage: 21 ~ 27.3VAC/DC, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 265 A, Switching Voltage: 1000VAC - Max, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote 3RT1265-6NB36
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RT12656NB36 3RT12656NB36 Hersteller : Siemens 9b9aab280de140d9de7f9d3c4be891bc29d20312.pdf Description: CONTACTOR VAC S10 265A 21-27V 3P
Coil Voltage: 21 ~ 27.3VAC/DC