Produkte > SIEMENS > 3RT20231AL20
3RT20231AL20
3RT20231AL20 Siemens
3RT20231AL20_datasheet_en.pdf
Hersteller: Siemens
Contactors - Electromechanical CONTACTOR S0 9A 230VAC 1NO/1NC SCRW
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RT20231AL20 Siemens
Description: CONTACTOR S0 9A 230VAC 1NO/1NC S, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail, Coil Voltage: 230VAC, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 9 A, Switching Voltage: 690VAC - Max, Must Operate Voltage: 195.5 VAC.
Weitere Produktangebote 3RT20231AL20
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RT20231AL20 3RT20231AL20 Hersteller : Siemens 2a312b2ef98a84cfc351a0cc0e9f41743fca10d1.pdf Description: CONTACTOR S0 9A 230VAC 1NO/1NC S
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 230VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 9 A
Switching Voltage: 690VAC - Max
Must Operate Voltage: 195.5 VAC