Produkte > SIEMENS > 3RT20231AL24
3RT20231AL24
3RT20231AL24 Siemens
7374f29fb1352423518823f2d247195a7f67cbcc.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR_AC_3RT2023-1AL24_4KW_2
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 230VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 9 A
Switching Voltage: 690VAC - Max
Must Operate Voltage: 195.5 VAC
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RT20231AL24 Siemens
Description: CONTACTOR_AC_3RT2023-1AL24_4KW_2, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail, Coil Voltage: 230VAC, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 9 A, Switching Voltage: 690VAC - Max, Must Operate Voltage: 195.5 VAC, Part Status: Active.