Produkte > SIEMENS > 3RT20241AP60
3RT20241AP60
3RT20241AP60 Siemens
3RT20241AP60_datasheet_en.pdf
Hersteller: Siemens
Contactors - Electromechanical CONTACTOR S0 12A 240VAC 1NO/1NC SCRW
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RT20241AP60 Siemens
Description: CONTACTOR S0 12A 240VAC 1NO/1NC, Packaging: Bulk, Features: Auxiliary Contacts, Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail, Coil Voltage: 240VAC, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 12 A, Switching Voltage: 690VAC - Max, Must Operate Voltage: 192 VAC, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RT20241AP60 3RT20241AP60 Hersteller : Siemens a16694f933c36580b71ebdb4f4a89d5065cabf88.pdf Description: CONTACTOR S0 12A 240VAC 1NO/1NC
Packaging: Bulk
Features: Auxiliary Contacts
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 240VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 12 A
Switching Voltage: 690VAC - Max
Must Operate Voltage: 192 VAC