Produkte > SIEMENS > 3RT20242AC24
3RT20242AC24
3RT20242AC24 Siemens
515a358bbc6bd6e4c18277395f03fffbbdf4050e.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR S0 12A 24VAC 2NO/2NC S
Packaging: Box
Features: Auxiliary Contacts
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 24VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 12 A
Switching Voltage: 690VAC - Max
Must Operate Voltage: 20.4 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RT20242AC24 Siemens
Description: CONTACTOR S0 12A 24VAC 2NO/2NC S, Packaging: Box, Features: Auxiliary Contacts, Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail, Coil Voltage: 24VAC, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 12 A, Switching Voltage: 690VAC - Max, Must Operate Voltage: 20.4 VAC.
Weitere Produktangebote 3RT20242AC24
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RT20242AC24 3RT20242AC24 Hersteller : Siemens 3RT20242AC24_datasheet_en-3288402.pdf Contactors - Electromechanical CONTACTOR S0 12A 24VAC 2NO/2NC SPRG