Produkte > SIEMENS > 3RT20252AC24
3RT20252AC24
3RT20252AC24 Siemens
d528962e2be5cf0b06a92ee9e671ac8761e7e48e.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR S0 16A 24VAC 2NO/2NC S
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 24VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 17 A
Switching Voltage: 690VAC - Max
Must Operate Voltage: 20.4 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RT20252AC24 Siemens
Description: CONTACTOR S0 16A 24VAC 2NO/2NC S, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail, Coil Voltage: 24VAC, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 17 A, Switching Voltage: 690VAC - Max, Must Operate Voltage: 20.4 VAC.