Produkte > SIEMENS > 3RT20252BP40
3RT20252BP40
3RT20252BP40 Siemens
7bdf604ddef11f7feb34158d2a5527c68db1bd9a.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONT..AC3:7.5KW 1NO+1NC DC 230V
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 230VDC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Spring Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 40 A
Switching Voltage: 690VAC - Max
Must Operate Voltage: 184 VDC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RT20252BP40 Siemens
Description: CONT..AC3:7.5KW 1NO+1NC DC 230V, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail, Coil Voltage: 230VDC, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Spring Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 40 A, Switching Voltage: 690VAC - Max, Must Operate Voltage: 184 VDC.
Weitere Produktangebote 3RT20252BP40
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RT20252BP40 3RT20252BP40 Hersteller : Siemens 3RT20252BP40_datasheet_en-3250845.pdf Siemens CONT..AC3:7.5KW 1NO+1NC DC 230V