Produkte > SIEMENS > 3RT20261AC24
3RT20261AC24
3RT20261AC24 Siemens
6c7d10b68e5b1fd1438d47bea726132a432cb05e.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR S0 25A 24VAC 2NO/2NC S
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 24VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 25 A
Switching Voltage: 690VAC - Max
Must Operate Voltage: 20.4 VAC
Part Status: Active
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RT20261AC24 Siemens
Description: CONTACTOR S0 25A 24VAC 2NO/2NC S, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail, Coil Voltage: 24VAC, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 25 A, Switching Voltage: 690VAC - Max, Must Operate Voltage: 20.4 VAC, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote 3RT20261AC24
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RT20261AC24 3RT20261AC24 Hersteller : Siemens 3RT20261AC24_datasheet_en-3250768.pdf Contactors - Electromechanical CONTACTOR S0 25A 24VAC 2NO/2NC SCRW