Produkte > SIEMENS > 3RT20272AC24
3RT20272AC24
3RT20272AC24 Siemens
cc512dfbc3f108a6d28a67c9783fe270604c8283.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR S0 32A 24VAC 2NO/2NC S
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 24VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 32 A
Switching Voltage: 690VAC - Max
Must Operate Voltage: 20.4 VAC
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RT20272AC24 Siemens
Description: CONTACTOR S0 32A 24VAC 2NO/2NC S, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail, Coil Voltage: 24VAC, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 32 A, Switching Voltage: 690VAC - Max, Must Operate Voltage: 20.4 VAC.
Weitere Produktangebote 3RT20272AC24
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RT20272AC24 3RT20272AC24 Hersteller : Siemens 3RT20272AC24_datasheet_en-3289186.pdf Contactors - Electromechanical CONTACTOR S0 32A 24VAC 2NO/2NC SPRG