Produkte > SIEMENS > 3RT20351AK60
3RT20351AK60
3RT20351AK60 Siemens
7827f8feadc6b910ddbc49d2904084061f6e0092.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR S2 40A 120VAC SCREW 1N
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 120VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 60 A
Switching Voltage: 690VAC - Max
Must Operate Voltage: 96 VAC
Part Status: Active
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RT20351AK60 Siemens
Description: CONTACTOR S2 40A 120VAC SCREW 1N, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail, Coil Voltage: 120VAC, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 60 A, Switching Voltage: 690VAC - Max, Must Operate Voltage: 96 VAC, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RT20351AK60 3RT20351AK60 Hersteller : Siemens 3RT20351AK60_datasheet_en.pdf Contactors - Electromechanical CONTACTOR S2 40A 120VAC SCREW 1NO/1NC