Produkte > SIEMENS > 3RT20353AG60
3RT20353AG60
3RT20353AG60 Siemens
4bbd52e3e5584fc2596549115abd7f76c706bf69.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR S2 40A 110VAC SPRING 1
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 100 ~ 110VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 60 A
Switching Voltage: 690VAC - Max
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RT20353AG60 Siemens
Description: CONTACTOR S2 40A 110VAC SPRING 1, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail, Coil Voltage: 100 ~ 110VAC, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 60 A, Switching Voltage: 690VAC - Max, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote 3RT20353AG60
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RT20353AG60 3RT20353AG60 Hersteller : Siemens 3RT20353AG60_datasheet_en.pdf Contactors - Electromechanical CONTACTOR S2 40A 110VAC SPRING 1NO/1NC