Produkte > SIEMENS > 3RT20371AC24
3RT20371AC24
3RT20371AC24 Siemens
1131eb75f9c14846f560e5197d665afc091029c6.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR S2 65A 24VAC SCREW 2NO
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 24VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 65 A
Switching Voltage: 690VAC - Max
Must Operate Voltage: 20.4 VAC
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RT20371AC24 Siemens
Description: CONTACTOR S2 65A 24VAC SCREW 2NO, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail, Coil Voltage: 24VAC, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 65 A, Switching Voltage: 690VAC - Max, Must Operate Voltage: 20.4 VAC, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote 3RT20371AC24
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RT20371AC24 3RT20371AC24 Hersteller : Siemens 3RT20371AC24_datasheet_en.pdf Contactors - Electromechanical CONTACTOR S2 65A 24VAC SCREW 2NO/2NC