Produkte > SIEMENS > 3RT20453AC20
3RT20453AC20
3RT20453AC20 Siemens
1cc8b4a1af0aea725e3c908699ec11885ebff00d.pdf
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 24VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 80 A
Switching Voltage: 1000VAC - Max
Must Operate Voltage: 20.4 VAC