Produkte > SIEMENS > 3RT2316-1AP00
3RT2316-1AP00
3RT2316-1AP00 SIEMENS
Hersteller: SIEMENS
Category: Contactors - Main modules
Description: Contactor: 4-pole; NO x4; 230VAC; 9A; 3RT23; screw terminals; 690V
Leads: screw terminals
Mounting: for DIN rail mounting; on panel
Contacts configuration: NO x4
Size: S00
Operating temperature: -25...60°C
Max. operating current: 9A
Control voltage: 230V AC
Insulation voltage: 690V
Manufacturer series: 3RT23
Type of contactor: 4-pole
auf Bestellung 7 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RT2316-1AP00 SIEMENS
Category: Contactors - Main modules, Description: Contactor: 4-pole; NO x4; 230VAC; 9A; 3RT23; screw terminals; 690V, Leads: screw terminals, Mounting: for DIN rail mounting; on panel, Contacts configuration: NO x4, Size: S00, Operating temperature: -25...60°C, Max. operating current: 9A, Control voltage: 230V AC, Insulation voltage: 690V, Manufacturer series: 3RT23, Type of contactor: 4-pole.
Weitere Produktangebote 3RT2316-1AP00
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RT23161AP00 3RT23161AP00 Hersteller : Siemens 7d4ff65c58b7a934914889d4ea0c1334613f293b.pdf Description: CONTACTOR RES S00 18A 230VAC 4NO
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 230VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current): 18 A
Switching Voltage: 690VAC - Max
Must Operate Voltage: 195.5 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
3RT23161AP00 3RT23161AP00 Hersteller : Siemens 3RT23161AP00_datasheet_en-3289805.pdf Contactors - Electromechanical CONTACTOR RES S00 18A 230VAC 4NO SCRW