Produkte > SIEMENS > 3RT23172AP00
3RT23172AP00
3RT23172AP00 Siemens
6f56744ee76725537cf9666691274d09ec932dc1.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR RES S00 20A 230VAC 4NO
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 230VAC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Spring Terminal
Contact Form: 4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current): 22 A
Switching Voltage: 690VAC - Max
Must Operate Voltage: 195.5 VAC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RT23172AP00 Siemens
Description: CONTACTOR RES S00 20A 230VAC 4NO, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail, Coil Voltage: 230VAC, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Spring Terminal, Contact Form: 4PST-NO (4 Form A), Contact Rating (Current): 22 A, Switching Voltage: 690VAC - Max, Must Operate Voltage: 195.5 VAC.
Weitere Produktangebote 3RT23172AP00
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RT23172AP00 3RT23172AP00 Hersteller : Siemens 3RT23172AP00_datasheet_en.pdf Contactors - Electromechanical CONTACTOR RES S00 20A 230VAC 4NO SPRG