Produkte > SIEMENS > 3RT23261BG40
3RT23261BG40
3RT23261BG40 Siemens
e4aea8367793bb1bb1244c6bef5a4dfe9893c99f.pdf
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR RES S0 35A 125VDC 5NO/
Packaging: Box
Features: Auxiliary Contacts
Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail
Coil Voltage: 125VDC
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 4PST-NO (4 Form A)
Contact Rating (Current): 40 A
Switching Voltage: 690VAC - Max
Must Operate Voltage: 100 VDC
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3RT23261BG40 Siemens
Description: CONTACTOR RES S0 35A 125VDC 5NO/, Packaging: Box, Features: Auxiliary Contacts, Mounting Type: Chassis Mount, DIN Rail, Coil Voltage: 125VDC, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 4PST-NO (4 Form A), Contact Rating (Current): 40 A, Switching Voltage: 690VAC - Max, Must Operate Voltage: 100 VDC, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote 3RT23261BG40
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3RT23261BG40 3RT23261BG40 Hersteller : Siemens 3RT23261BG40_datasheet_en.pdf Contactors - Electromechanical CONTACTOR RES S0 35A 125VDC 5NO/1NC SCRW