Produkte > SIEMENS > 3SE53120SE11
3SE53120SE11
3SE53120SE11 Siemens
3SE53120SE11_datasheet_en-3252029.pdf
Hersteller: Siemens
Interlock Switches INTERLOCK SW,MECH LOCK_SOL UNLOCK,24VDC
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3SE53120SE11 Siemens
Description: INTERLOCK SW,MECH LOCK_SOL UNLOC, Packaging: Box, Voltage Rating: 120VAC, 24VDC, Current Rating (Amps): 6A (AC), 3A (DC), Circuit: 3PST-2NC/1NO, Type: Key Locking, Operating Temperature: -25°C ~ 60°C, Termination Style: Screw Terminal, Voltage - Supply: 24V, Actuator Type: Panel Disconnect, Approval Agency: CCC, CE, CSA, EAC, UKCA, UL, Ingress Protection: IP66/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Holding Force: 265kgf, Conduit Thread Size: M20 x 1.5.
Weitere Produktangebote 3SE53120SE11
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Packaging: Box
Voltage Rating: 120VAC, 24VDC
Current Rating (Amps): 6A (AC), 3A (DC)
Circuit: 3PST-2NC/1NO
Type: Key Locking
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Screw Terminal
Voltage - Supply: 24V