Produkte > SIEMENS > 3SE53120SH11
3SE53120SH11 Siemens
DatasheetDownload?downloadUrl=teddatasheet%2F%3Fformat%3DPDF%26caller%3DMall%26mlfbs%3D3SE53120SH11%26language%3Den
Hersteller: Siemens
Description: POS.SWITCH W. TUMBLER W.ESCAPE R
Packaging: Box
Voltage Rating: 120VAC, 24VDC
Current Rating (Amps): 6A (AC), 3A (DC)
Circuit: 3PST-2NC/1NO
Type: Key Locking
Operating Temperature: -25°C ~ 60°C
Termination Style: Screw Terminal
Voltage - Supply: 24V