Produkte > SIEMENS > 3SU11501HB203CH0
3SU11501HB203CH0
3SU11501HB203CH0 Siemens
3SU11501HB203CH0_datasheet_en.pdf
Hersteller: Siemens
Emergency Stop Switches / E-Stop Switches EMERG-STOP, TWIST RELEASE RED MH 40MM
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3SU11501HB203CH0 Siemens
Description: SW E-STOP TWIST RESET 10A 500V, Packaging: Box, Current Rating (Amps): 10A (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Front, Circuit: SPST-NC, Switch Function: On-Off, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Termination Style: Spring Terminal, Ingress Protection: IP66/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Panel Cutout Dimensions: Circular - 22.30mm Dia, Voltage Rating - AC: 500 V, Voltage Rating - DC: 500 V, Reset Operation: Twist.
Weitere Produktangebote 3SU11501HB203CH0
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3SU11501HB203CH0 3SU11501HB203CH0 Hersteller : Siemens 37552123a3e10de8830e4aa0153ee8bd42b88d9f.pdf Description: SW E-STOP TWIST RESET 10A 500V
Packaging: Box
Current Rating (Amps): 10A (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount, Front
Circuit: SPST-NC
Switch Function: On-Off
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: Spring Terminal
Ingress Protection: IP66/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Panel Cutout Dimensions: Circular - 22.30mm Dia
Voltage Rating - AC: 500 V
Voltage Rating - DC: 500 V