Produkte > SIEMENS > 3SU11501HB203FH0
3SU11501HB203FH0
3SU11501HB203FH0 Siemens
5c1203fcf35103b9ff1d8b32f5cae1aa9a2ebf4a.pdf
Hersteller: Siemens
Description: SW E-STOP TWIST RESET 10A 500V
Packaging: Box
Current Rating (Amps): 10A (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount, Front
Circuit: DPST-NO/NC
Switch Function: On-Off, Off-On
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: Spring Terminal
Ingress Protection: IP66/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Panel Cutout Dimensions: Circular - 22.30mm Dia
Voltage Rating - AC: 500 V
Voltage Rating - DC: 500 V
Reset Operation: Twist
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3SU11501HB203FH0 Siemens
Description: SW E-STOP TWIST RESET 10A 500V, Packaging: Box, Current Rating (Amps): 10A (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Front, Circuit: DPST-NO/NC, Switch Function: On-Off, Off-On, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Termination Style: Spring Terminal, Ingress Protection: IP66/IP67/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof, Panel Cutout Dimensions: Circular - 22.30mm Dia, Voltage Rating - AC: 500 V, Voltage Rating - DC: 500 V, Reset Operation: Twist.
Weitere Produktangebote 3SU11501HB203FH0
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
3SU11501HB203FH0 3SU11501HB203FH0 Hersteller : Siemens 3SU11501HB203FH0_datasheet_en-3260426.pdf Emergency Stop Switches / E-Stop Switches EM. STOP MUSHROOM PUSHBUTTON. 40MM. RED