3SU1401-1BF20-1AA0 SIEMENS
Hersteller: SIEMENS
Category: Panel Mount Accessories
Description: Illuminating unit; 22mm; 3SU1.5; Illumin: LED; front; 230VAC; red
Type of switch accessories: illuminating unit
Application - series/manufacturer: 3SU1.5
Operating temperature: -25...70°C
Mounting: front
Leads: screw terminals
Illumination: LED
Trade name: SIRIUS ACT
Switch standard: 22mm
Supply voltage: 230V AC
Lamp colour: red
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3SU1401-1BF20-1AA0 SIEMENS
Description: SIEMENS - 3SU1401-1BF20-1AA0 - LED-Kontrollleuchte für Panelmontage, Rot, 230 VAC, 20 mA, IP20, IP40, tariffCode: 85414100, productTraceability: No, LED-Farbe: Rot, Lichtstärke: -, rohsCompliant: YES, Durchlassstrom If: 20mA, euEccn: NLR, isCanonical: Y, Montagelochdurchmesser: -, hazardous: false, Betriebsspannung: 230VAC, rohsPhthalatesCompliant: YES, IP- / NEMA-Schutzart: IP20, IP40, usEccn: EAR99, Produktpalette: SIRIUS ACT.
Preis | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
3SU1401-1BF20-1AA0 | Hersteller : SIEMENS |
auf Bestellung 2 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
| 3SU1401-1BF20-1AA0 | Hersteller : Siemens Wireless Modules | 3SU1401-1BF20-1AA0 |
auf Bestellung 20 Stücke: Lieferzeit 14-21 Tag (e) |
Description: LED MODULE, RED, 230V AC, SCREWPackaging: Box Color: Red Voltage: 230V Type: Lamp Socket (Select First, Then Apply Filters) Compatible Series: 3SU1 Series Part Status: Active |
Produkt ist nicht verfügbar |
Switch Contact Blocks / Switch Kits LED MODULE, RED, 230V AC, SCREW TERMINAL |