Produkte > SIEMENS > 3TC52170LB4
3TC52170LB4 Siemens
DatasheetDownload?downloadUrl=teddatasheet%2F%3Fformat%3DPDF%26caller%3DMall%26mlfbs%3D3TC52170LB4%26language%3Den
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR,DC OPER,2-POLE,2NO+2NC
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Box
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 170 A
Switching Voltage: 750VDC - Max
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 3TC52170LB4 Siemens
Description: CONTACTOR,DC OPER,2-POLE,2NO+2NC, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Box, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 170 A, Switching Voltage: 750VDC - Max, Must Operate Voltage: 16.8 VDC.