Produkte > KNOWLES SYFER > 404027K04P70BQRAF9LM
404027K04P70BQRAF9LM
404027K04P70BQRAF9LM Knowles Syfer
Non-Magnetic
Hersteller: Knowles Syfer
Description: CAP CER 4.7PF 7KV C0G 4040
Tolerance: ±0.1pF
Features: High Q, Low Loss, Non-Magnetic
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 7000V (7kV)
Package / Case: 4040 (1010 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.402" L x 0.402" W (10.20mm x 10.20mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.197" (5.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 pF
Produktbewertung abgeben
Technische Details 404027K04P70BQRAF9LM Knowles Syfer
Description: CAP CER 4.7PF 7KV C0G 4040, Tolerance: ±0.1pF, Features: High Q, Low Loss, Non-Magnetic, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 7000V (7kV), Package / Case: 4040 (1010 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.402" L x 0.402" W (10.20mm x 10.20mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.197" (5.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 4.7 pF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
404027K04P70BQRAF9LM 404027K04P70BQRAF9LM Hersteller : Knowles Syfer Non-Magnetic Description: CAP CER 4.7PF 7KV C0G 4040
Tolerance: ±0.1pF
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 7000V (7kV)
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 pF
auf Bestellung 604 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
404027K04P70BQRAF9LM Hersteller : Syfer Technology Non-Magnetic 404027K04P70BQRAF9LM
auf Bestellung 500 Stücke:
Mindestbestellmenge: 500
404027K04P70BQRAF9LM Hersteller : Knowles Syfer Non_magnetic_Datasheet-3133364.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 4040 size - 2 Sintered Silver with Copper Barrier; 7K0 - 7kV/7.2kV; 4P70 - 4.7pF; B +/-0.1pF; High Q C0G/NP0; 330mm 13' reel; AF9LM - SM Marked Standard Chip