405HC5900KR
405HC5900KR Cornell Dubilier Knowles
HC5.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 4UF 10% 900VAC AXIAL
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial, Can - Screw Terminals
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT
Termination: Threaded, Female
Dielectric Material: Polypropylene (PP)
Voltage Rating - AC: 900V
Height - Seated (Max): 2.819" (71.60mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 0.9 mOhms
Size / Dimension: 4.016" Dia (102.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 405HC5900KR Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 4UF 10% 900VAC AXIAL, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Can - Screw Terminals, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: Conduction Cooled; High Pulse, DV/DT, Termination: Threaded, Female, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Voltage Rating - AC: 900V, Height - Seated (Max): 2.819" (71.60mm), Part Status: Active, Capacitance: 4 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 0.9 mOhms, Size / Dimension: 4.016" Dia (102.00mm).
Weitere Produktangebote 405HC5900KR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
405HC5900KR 405HC5900KR Hersteller : CDE / Illinois Capacitor HC5.pdf Film Capacitors 4uF 900VAC 10% Conduction Cooled