405PHB850K2R
405PHB850K2R Cornell Dubilier Knowles
PHB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 4UF 10% 850VDC RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: High Frequency, Switching
Lead Spacing: 2.067" (52.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 450V
Voltage Rating - DC: 850V
Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.2 mOhms
Size / Dimension: 2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details 405PHB850K2R Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP FILM 4UF 10% 850VDC RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: High Frequency, Switching, Lead Spacing: 2.067" (52.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 450V, Voltage Rating - DC: 850V, Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 4 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 3.2 mOhms, Size / Dimension: 2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm).
Weitere Produktangebote 405PHB850K2R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
405PHB850K2R 405PHB850K2R Hersteller : CDE / Illinois Capacitor PHB-2944775.pdf Film Capacitors 4uF 10% tol. FILM