Produkte > IR > 40CPQ080
40CPQ080 IR
40CPQ080(100)%20N0697%20REV.A.pdf 40CPQ80%2C100.pdf
Hersteller: IR
TO247/3
auf Bestellung 435 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 40CPQ080 IR
Description: DIODE ARR SCHOTT 80V 20A TO247AD, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: TO-247AD, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 80 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 790 mV @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 80 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
40CPQ080 40CPQ080
Produktcode: 84934
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller : IR 40cpq080-datasheet.pdf Dioden, Diodenbrücken, Zenerdioden > Schottkydioden
Gehäuse: TO-247AC (TO-3P)
Vrrm(V): 80
If(A): 40
VF@IF: 0,61
Produkt ist nicht verfügbar
Anzahl Preis
40CPQ080 40CPQ080 Hersteller : SMC Diode Solutions 40CPQ080(100)%20N0697%20REV.A.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 80V 20A TO247AD
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-247AD
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 80 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 790 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 80 V
Produkt ist nicht verfügbar
40CPQ080 40CPQ080 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 40CPQ80%2C100.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 80V 20A TO247AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Technology: Schottky
Supplier Device Package: TO-247AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 770 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1.25 mA @ 80 V
Description: Diode: Schottky rectifying; THT; 80V; 40A; TO247AD; Ufmax: 0.91V
Type of diode: Schottky rectifying
Mounting: THT
Max. off-state voltage: 80V
Load current: 40A
Semiconductor structure: common cathode; double
Case: TO247AD
Max. forward voltage: 0.91V
Max. forward impulse current: 360A
Kind of package: tube
Leakage current: 1.25mA
Capacitance: 900pF