Produkte > SIEMENS > 40EP320L
40EP320L
40EP320L Siemens
DatasheetService?format=PDF&caller=EGH&mlfbs=US2:40EP320L&language=en
Hersteller: Siemens
Description: CONTACTOR, SZ1.75,3PH,N12,277V,
Features: Auxiliary Contacts
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 277VAC
Operating Temperature: -20°C ~ 40°C
Termination Style: Screw Terminal
Contact Form: 3PST-NO (3 Form A)
Contact Rating (Current): 40 A
Switching Voltage: 600VAC - Max
Must Operate Voltage: 235.45 VAC
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 40EP320L Siemens
Description: CONTACTOR, SZ1.75,3PH,N12,277V,, Features: Auxiliary Contacts, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 277VAC, Operating Temperature: -20°C ~ 40°C, Termination Style: Screw Terminal, Contact Form: 3PST-NO (3 Form A), Contact Rating (Current): 40 A, Switching Voltage: 600VAC - Max, Must Operate Voltage: 235.45 VAC, Part Status: Active.