40HFR120
40HFR120 Solid State Inc.
40HF-HFR-ssi.PDF
Hersteller: Solid State Inc.
Description: DIODE GEN PURP 1.2KV 40A DO5
Packaging: Bulk
Package / Case: DO-203AB, DO-5, Stud
Mounting Type: Stud Mount
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 40A
Supplier Device Package: DO-5
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 40 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1200 V
auf Bestellung 400 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 40HFR120 Solid State Inc.
Description: DIODE GEN PURP 1.2KV 40A DO5, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-203AB, DO-5, Stud, Mounting Type: Stud Mount, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 40A, Supplier Device Package: DO-5, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 1200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 40 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 1200 V.
Weitere Produktangebote 40HFR120
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
40HFR120 40hf%28r%29.pdf diod 1200V 40A Група товару: Силові діоди, тиристори, діод-тиристорні модулі Од. вим: шт