Produkte > IR > 40L15CTS
40L15CTS IR
40L15CT%28S%2C-1%29.pdf
Hersteller: IR
07+ TO-263
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 40L15CTS IR
Description: DIODE ARR SCHOTT 15V 20A TO263AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 15 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 410 mV @ 19 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 mA @ 15 V.
Weitere Produktangebote 40L15CTS
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
40L15CTS 40L15CTS Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 40L15CT%28S%2C-1%29.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 15V 20A TO263AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 15 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 410 mV @ 19 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 mA @ 15 V