Produkte > 40T > 40TPS12A
40TPS12A
40TPS.pdf
Hersteller:
auf Bestellung 1080 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 40TPS12A
Description: SCR 1.2KV 55A TO-247AC, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, SCR Type: Standard Recovery, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Current - Hold (Ih) (Max): 150 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 150 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 600A @ 50Hz, Current - On State (It (AV)) (Max): 35 A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 2.5 V, Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.85 V, Current - Off State (Max): 500 µA, Supplier Device Package: TO-247AC, Part Status: Obsolete, Current - On State (It (RMS)) (Max): 55 A, Voltage - Off State: 1.2 kV.
Weitere Produktangebote 40TPS12A
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
40TPS12A 40TPS12A Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 40TPS.pdf Description: SCR 1.2KV 55A TO-247AC
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
SCR Type: Standard Recovery
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Current - Hold (Ih) (Max): 150 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 150 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 600A @ 50Hz
Current - On State (It (AV)) (Max): 35 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 2.5 V
Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.85 V
Current - Off State (Max): 500 µA
Supplier Device Package: TO-247AC
Part Status: Obsolete
Current - On State (It (RMS)) (Max): 55 A
Voltage - Off State: 1.2 kV