Produkte > CNC TECHNOLOGY > 4282-1-0200-12-SP
4282-1-0200-12-SP
4282-1-0200-12-SP CNC Technology
4282-1-0200-xx-sp.pdf
Hersteller: CNC Technology
Conn Wire to Board M 12 POS 4.2mm Solder RA Side Entry Thru-Hole Tray
auf Bestellung 1349 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1238
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 4282-1-0200-12-SP CNC Technology
Description: CONN HEADER R/A 12POS DUAL 94V-0, Packaging: Tray, Connector Type: Header, Voltage Rating: 600VAC/DC, Current Rating (Amps): 9A, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 12, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Locking Ramp, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: White, Pitch - Mating: 0.165" (4.20mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.138" (3.50mm), Insulation Height: 0.394" (10.00mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA66), Nylon 6/6, Row Spacing - Mating: 0.165" (4.20mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
4282-1-0200-12-SP 4282-1-0200-12-SP Hersteller : CNC Technology 4282-1-0200-xx-sp.pdf Conn Wire to Board M 12 POS 4.2mm Solder RA Side Entry Thru-Hole Tray
auf Bestellung 1349 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 236
4282-1-0200-12-SP 4282-1-0200-12-SP Hersteller : CNC Tech 4282-1-0200-XX-SP.pdf Description: CONN HEADER R/A 12POS DUAL 94V-0
Voltage Rating: 600VAC/DC
Current Rating (Amps): 9A
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 12
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Contact Material: Brass
Insulation Color: White
Pitch - Mating: 0.165" (4.20mm)
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.138" (3.50mm)
Insulation Height: 0.394" (10.00mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Row Spacing - Mating: 0.165" (4.20mm)