Produkte > 42C > 42CTQ030S
42CTQ030S
42ctq030.pdf
Hersteller:
D2PAK=TO-263 (SMD) Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 42CTQ030S
Description: DIODE ARRAY SCHOTT 30V 20A D2PAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: D2PAK, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 500 mV @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 mA @ 30 V.
Weitere Produktangebote 42CTQ030S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
42CTQ030S 42CTQ030S Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 42CTQ030%28S%2C-1%29.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 30V 20A TO263AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 480 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 mA @ 30 V
Produkt ist nicht verfügbar
42CTQ030S 42CTQ030S Hersteller : SMC Diode Solutions 42CTQ030(030S)(030-1)%20N0700%20REV.A.pdf Description: DIODE ARRAY SCHOTT 30V 20A D2PAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Supplier Device Package: D2PAK
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 500 mV @ 20 A
Packaging: Cut Tape (CT)
Supplier Device Package: D2PAK