Produkte > IR > 42CTQ030STRL
42CTQ030STRL IR
42CTQ030(S,-1).pdf
Hersteller: IR
auf Bestellung 595 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 42CTQ030STRL IR
Description: DIODE ARR SCHOTT 30V 20A TO263AB, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: TO-263AB (D²PAK), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 480 mV @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 mA @ 30 V.
Weitere Produktangebote 42CTQ030STRL
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
42CTQ030STRL 42CTQ030STRL Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 42CTQ030(S,-1).pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 30V 20A TO263AB
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-263AB (D²PAK)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 30 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 480 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 mA @ 30 V