Produkte > IR > 43CTQ100
43CTQ100 IR
Hersteller: IR
2002 TO-220
auf Bestellung 5000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 43CTQ100 IR
Description: DIODE ARR SCHOT 100V 20A TO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: TO-220AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 100 V.
Weitere Produktangebote 43CTQ100
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
43CTQ100 43CTQ100 Hersteller : SMC Diode Solutions 43CTQ80(100)(S)(-1)%20N0701%20REV.A.pdf Description: DIODE ARR SCHOT 100V 20A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: TO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 100 V
Produkt ist nicht verfügbar
43CTQ100 43CTQ100 Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 43CTQ80(100)(S)(-1)%20N0701%20REV.A.pdf Description: DIODE ARR SCHOT 100V 20A TO2203
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Technology: Schottky
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 810 mV @ 20 A