Produkte > IR > 43CTQ100S
43CTQ100S IR
Hersteller: IR
07+ TO-263
auf Bestellung 4000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 43CTQ100S IR
Description: DIODE ARRAY SCHOT 100V 20A D2PAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A, Supplier Device Package: D2PAK, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 100 V.
Weitere Produktangebote 43CTQ100S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
43CTQ100S Hersteller : SMC Diode Solutions 43CTQ80(100)(S)(-1)%20N0701%20REV.A.pdf 43CTQ%28S%2C-1%29.pdf DIODE ARRAY SCHOT 100V 20A D2PAK Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
43CTQ100S 43CTQ100S Hersteller : SMC Diode Solutions 43CTQ80(100)(S)(-1)%20N0701%20REV.A.pdf Description: DIODE ARRAY SCHOT 100V 20A D2PAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Supplier Device Package: D2PAK
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 850 mV @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 mA @ 100 V
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Supplier Device Package: D2PAK
43CTQ100S 43CTQ100S Hersteller : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 43CTQ%28S%2C-1%29.pdf Description: DIODE ARR SCHOT 100V 20A TO263AB
Packaging: Tube
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 810 mV @ 20 A