Produkte > GRAYHILL INC. > 44HS30-03-1-11N
44HS30-03-1-11N Grayhill Inc.
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 11POS 1A 115V
Features: Shaft and Panel Sealed
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 1A (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 11
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 11.10mm
Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia)
Angle of Throw: 30°
Number of Decks: 3
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP11T
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 43.61mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 28 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 44HS30-03-1-11N Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 11POS 1A 115V, Features: Shaft and Panel Sealed, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 1A (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 11, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 11.10mm, Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia), Angle of Throw: 30°, Number of Decks: 3, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP11T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 43.61mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 28 V.