44HS30-05-1-10N GRAYHILL / PARTNER STOCK
gh-44hs30-05-1-10n.pdf
Hersteller: GRAYHILL / PARTNER STOCK
Description: GRAYHILL / PARTNER STOCK - 44HS30-05-1-10N - ROTARY SW ELECTRICALSWITCH ROTARY N
tariffCode: 85365080
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (07-Nov-2024)
auf Bestellung 6 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 44HS30-05-1-10N GRAYHILL / PARTNER STOCK
Description: SWITCH ROTARY 10POS 1A 115V, Packaging: Bulk, Features: Shaft and Panel Sealed, Current Rating (Amps): 1A (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 10, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 11.10mm, Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia), Angle of Throw: 30°, Number of Decks: 5, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP10T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 61.19mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 28 V.
Weitere Produktangebote 44HS30-05-1-10N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
44HS30-05-1-10N Hersteller : Grayhill Inc. Description: SWITCH ROTARY 10POS 1A 115V
Packaging: Bulk
Features: Shaft and Panel Sealed
Current Rating (Amps): 1A (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 10
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 11.10mm
Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia)
Angle of Throw: 30°
Number of Decks: 5
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP10T
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 61.19mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 28 V