Produkte > GRAYHILL INC. > 44HS30-12B12N
44HS30-12B12N Grayhill Inc.
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 12POS 1A 115V
Packaging: Bulk
Features: Shaft and Panel Sealed
Current Rating (Amps): 1A (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 12
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 11.10mm
Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia)
Angle of Throw: 30°
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP12T
Index Stops: Fixed
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 28 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 44HS30-12B12N Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 12POS 1A 115V, Packaging: Bulk, Features: Shaft and Panel Sealed, Current Rating (Amps): 1A (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 12, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 11.10mm, Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia), Angle of Throw: 30°, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP12T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Fixed, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 28 V.
Weitere Produktangebote 44HS30-12B12N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
44HS30-12B12N 44HS30-12B12N Hersteller : Grayhill Rotary_42,43,44,54-335042.pdf Rotary Switches Rotary Switch, Military 125°C, shaft/panel seal, 30°, 12 deck, 1 pole/deck, 12 positions/pole, non-shorting, fixed stop, 44HS30-12B12N