Produkte > GRAYHILL INC. > 44M30-03-1-10N
44M30-03-1-10N Grayhill Inc.
42-44-datasheet.pdf
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 10POS 1A 115V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 1A (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 10
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 11.10mm
Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia)
Angle of Throw: 30°
Number of Decks: 3
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP10T
Contact Material: Silver Alloy
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 43.61mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 28 V
Produktbewertung abgeben
Technische Details 44M30-03-1-10N Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 10POS 1A 115V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 1A (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 10, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 11.10mm, Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia), Angle of Throw: 30°, Number of Decks: 3, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP10T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 43.61mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 28 V.
Weitere Produktangebote 44M30-03-1-10N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
44M30-03-1-10N 44M30-03-1-10N Hersteller : Grayhill Rotary_42,43,44,54-335042.pdf Rotary Switches Rotary Switch, Military 85°C, 30°, 3 deck, 1 pole/deck, 10 positions/pole, non-shorting