Produkte > GRAYHILL INC. > 44MBG30-01B11N
44MBG30-01B11N Grayhill Inc.
42-44-Datasheet
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 11POS 1A 115V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 1A (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 11
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 11.10mm
Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia)
Angle of Throw: 30°
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP11T
Contact Material: Silver Alloy
Contact Timing: Non-Shorting (BBM)
Index Stops: Fixed
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 28 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 44MBG30-01B11N Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 11POS 1A 115V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 1A (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 11, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 11.10mm, Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia), Angle of Throw: 30°, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP11T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Non-Shorting (BBM), Index Stops: Fixed, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 28 V.
Weitere Produktangebote 44MBG30-01B11N
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
44MBG30-01B11N 44MBG30-01B11N Hersteller : Grayhill grayhill_04202021_4244-2302503.pdf Rotary Switches Rotary Switch, Military 85°C, grounded shaft, low level rating, 30°, 1 deck, 1 pole/deck, 11 positions/pole, non-shorting, 44MBG30-01B11N