Produkte > GRAYHILL INC. > 44MS30-10-1-11S
44MS30-10-1-11S Grayhill Inc.
43-54-a-ua-m-datasheet.pdf
Hersteller: Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 11POS 1A 115V
Packaging: Bulk
Features: Shaft and Panel Sealed
Current Rating (Amps): 1A (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount
Number of Positions: 11
Termination Style: Solder Lug
Actuator Length: 11.10mm
Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia)
Angle of Throw: 30°
Number of Decks: 10
Number of Poles per Deck: 1
Circuit per Deck: SP11T
Contact Material: Silver Alloy
Contact Timing: Shorting (MBB)
Index Stops: Fixed
Depth Behind Panel: 111.48mm
Voltage Rating - AC: 115 V
Voltage Rating - DC: 28 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 44MS30-10-1-11S Grayhill Inc.
Description: SWITCH ROTARY 11POS 1A 115V, Packaging: Bulk, Features: Shaft and Panel Sealed, Current Rating (Amps): 1A (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Number of Positions: 11, Termination Style: Solder Lug, Actuator Length: 11.10mm, Actuator Type: Flatted (6.35mm Dia), Angle of Throw: 30°, Number of Decks: 10, Number of Poles per Deck: 1, Circuit per Deck: SP11T, Contact Material: Silver Alloy, Contact Timing: Shorting (MBB), Index Stops: Fixed, Depth Behind Panel: 111.48mm, Voltage Rating - AC: 115 V, Voltage Rating - DC: 28 V.
Weitere Produktangebote 44MS30-10-1-11S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
44MS30-10-1-11S 44MS30-10-1-11S Hersteller : Grayhill Rotary_42,43,44,54-335042.pdf Rotary Switches Rotary Switch, Military 85°C, shaft/panel seal, 30°, 10 deck, 1 pole/deck, 11 positions/pole, shorting