Produkte > KNOWLES NOVACAP > 4540B273K302NT
4540B273K302NT
4540B273K302NT Knowles Novacap
X7R.aspx
Hersteller: Knowles Novacap
Description: CAPACITOR
Tolerance: ±10%
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 3000V (3kV)
Package / Case: Nonstandard SMD
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.449" L x 0.402" W (11.40mm x 10.20mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.300" (7.62mm)
Capacitance: 0.027 µF
auf Bestellung 475 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details 4540B273K302NT Knowles Novacap
Description: CAPACITOR, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 3000V (3kV), Package / Case: Nonstandard SMD, Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.449" L x 0.402" W (11.40mm x 10.20mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.300" (7.62mm), Capacitance: 0.027 µF.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
4540B273K302NT Hersteller : Knowles Corporation X7R.aspx 4540B273K302NT
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
auf Bestellung 500 Stücke:
Mindestbestellmenge: 500
4540B273K302NT 4540B273K302NT Hersteller : Knowles Novacap X7R.aspx Description: CAPACITOR
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 3000V (3kV)
Temperature Coefficient: X7R
Applications: General Purpose
Capacitance: 0.027 µF